Fotoobrazy – Saal-Digital

,

Fotoobraz

Je to už nějaká doba co jsem si nechal udělat pár fotoobrazů u jedné společnosti v česku. Nebyla to zrovna moc skvělá kvalita ani zpracování, barvy nešlo moc korigovat a doba dodání taky žádná sláva.
Nicméně jsem po delší době zkusil teď fotobrazy od Saal-Digital a rovnou tři typy obrazů. Podělím se s vámi o moje zkušenosti.

Fotoobraz na broušené hliníkové desce

Obraz na broušené hliníkové desce se dá vytvořit ve dvou metalických efektech a to ve zlaté nebo stříbrné.
Tamvé části obrazu vypadají matně, hliníkový povrch vyniká v jeho světlých částech a vytváří jedinečný třpyt ve stříbrné nebo zlaté barvě.
Se zlatavým efektem jsem nechal udělat obraz z fotografie se západem slunce, která je v oranžovém západním světle. A stříbrnou variantu pro obraz s fotografií východu slunce na Lysé hoře.
Oba obrazy vypadjí nádherně, luxusně vypadjící struktůra broušeného hliníku, odpovídající barevné provedení a opravdu působivé metalické efekty zlaté a stříbrné.

Stříbrný metalický efekt

Zlatý metalický efekt

Fotoobraz na hliníkové desce

Krásný matný povrch na 3mm hliníkové desce, má lehce třpytivý bílý povrch a působí opět luxusním dojmem.
Na tuto variantu obrazu jsem použil fotografii vodopádů v lese a ten kontrast je opravdu vynikající.
Tmavé odstíny jsou opravdu tmavé a samotný vodopád, ale i zelené světlé lístky krásně září s mírným třpytivým odleskem. Opět naprostá spokojenost. Provedení precizní, rohy i kraje plochy jsou přesné.
Barvy odpovídají naprosto přesně. Navíc je k dispozici pro každý typ produktu přímo navrhovaný ICC barevný profil, takže vše jde doladit tak aby to opravdu odpovídalo návrhu.

Fotoobraz – akrylátové sklo

Fotografie je vytištěna zezadu přímo na akrylátovou desku, která má tloušťku 5mm a obraz tak má neuvěřitelnou hloubku při pohledu ze stran. Nádherná designová věc.
Barvy opět bez problému odpovídají, díky 7mi barevnému UV tisku. Provedení hran je zase bez problémů krásně opracováno. Ani k tomuto obrazu nemám žádnou výtku.

Konečný verdikt

K ani jednomu obrazu nemám absolutně žádnou výtku. Zpracování je opravdu na profesionální úrovni.
Téměř ke všem produktům je možné stáhnout barevný ICC profil a vyladit tak barvy, aby i na konečném produktu odpovídali barvy správně.

Fotoobrazy lze jednoduše navrhnout v aplikaci Saal-Digital, která je jak pro počítače s Windows i Mac, tak na mobilní telefony a tablety v Google Play i AppStore a také online na webu.
Nabízí se široká skála rozměrů obrazů, ale lze využít i individuální rozměry. Stejně tak máte několik možností jako třeba hloubka materiálu a podobně, dle vybraného typu obrazu.
Uchycení na stěnu lze také navolit podle svých představ z několika možností.
Všechny možnosti a parametry jsou přehledně uvedeny na stránce Saal-Digital, ale také v programu při tvorbě návrhu, kde se zobrazuje i akutální cena produktu podle vybraných parametrů.

Dodání probíhá neuvěřitelně rychle, na to že se produkty tvoří mimo ČR. Během několika dní se ozve PPL a doručuje produkty, které jsou vždy řádně zabaleny.

web: https://www.saal-digital.cz/fotoobrazy/