Úpravy fotek online na webu

Photopea nabízí pokročilé funkce online grafického editoru a je považován za takový Photoshop na webu. Jak vzhledem tak i pokročilými funkcemi, které dokážou téměř to co opravdový Photoshop

Pokud potřebujete upravit a zpracovat obrázek, potřebujete mát nainstalovaný nějaký editor ať už placený nebo zdarma. Online služby, které ani nemusí být staženy a nainstalovány, jsou považovány za nejdostupnější možnost. Nevyžadují na operačním zařízení žádný prostor, což je zvláště výhodné pro mobilní uživatele.

Přestože funkce nabízené webovými stránkami pro úpravu fotografií nejsou obvykle tak úplné a výkonné jako některé přední editory fotografií, jako jsou Photoshop , Afinity a Corel Paintshop . Je však dobré vědět, že většina těchto online nástrojů je zdarma.

1. Pixlr

Tento online editor fotografií je k dispozici prostřednictvím vašeho prohlížeče, iPhonu a platformy Android a nabízí řadu jednoduchých funkcí jedním kliknutím a relativně robustní sadu nástrojů. Snad nejlepší funkcí této aplikace je, jak snadné je použití: obsahuje návody, které vás provedou složitějšími funkcemi, a mohou být zvládnuty velmi rychle. Pokud jste obeznámeni s aplikacemi pro úpravu fotografií, pak je to pro vás skvělá volba.

Kromě tohoto velkého malého programu společnost také poskytuje Vectr (bezplatný editor vektorové grafiky), několik bezplatných grafik , které můžete použít ve svých kreativách, a v případě potřeby pěkný výběr obrázků zdarma .

I když tato aplikace je zdarma k použití, pokročilé funkce jsou dostupné až po zaplacení. Budete-li chtít využít pokročilejší funkce, budete muset využít variantu Pro. Přesto zůstává jedním z nejpopulárnějších editorů fotografií pro iPhony na světě.

✔ zdarma
✔ rychlý a jednoduchý

❌ pokročilé úpravy až ve variantě PRO

2. Photopea

Photopea napodobuje vzhled a dojem Photoshopu do podivné míry s téměř identickým panelem nástrojů a vnořenými ovládacími prvky a nástroji, které generují podobné nabídky.

Stejně jako Pixlr přijímá nativní soubory PSD Photoshopu a otevírá obrázky s přesnými vrstvami obsaženými v původním obrázku. Funguje také s nativními soubory GIMP a Sketch. Na rozdíl od Pixlr, může také exportovat do formátu PSD, což je výhodné, pokud běžně zpracováváte soubory Photoshopu.

Photopea není navržen jako rychlá novinka nebo aplikace pro sociální sítě, ale jako skutečná alternativa k Photoshopu, s úpravami vrstev, styly vrstev, masek, textu a inteligentních objektů. To znamená, že má méně filtrů a efektů ve stylu Instagram než konkurenční fotografové editory. Uložte své selfie pro jinou aplikaci.

Photopea může běžet na jakémkoli zařízení, ale velká obrazovka a přesné polohovací zařízení vám poskytne nejlepší zážitek. Photopea běží lokálně – neexistuje žádný server ani internetový upload – takže se můžete dokonce odpojit od internetu a používat aplikaci offline.

✔ prostředí jako Photoshop
✔ podporuje vrstvy a PSD soubory
✔ mnoho funkcí jako Photoshop

3. Pollar

Polarr podporuje raw formáty, což je neobvyklé pro online editory obrázků: stačí přetáhnout surový obrázek do webového rozhraní. Až budete hotovi s obrázkem, můžete jej uložit ve formátu JPEG, PNG nebo TIFF. Můžete dokonce hromadně ukládat s výběrem ze tří nastavení kvality a plodin, které zahrnují řadu přesných výstupních rozměrů pro LinkedIn, Instagram, Twitter, Facebook, Pinterest a Tumblr.

Při práci vám bezplatná verze poskytuje přístup k radiálním, přechodovým, barevným, textovým, zkapalněným a efektům masky štětce verze Pro, které můžete vyzkoušet, ale ne uložit.

✔ jednoduchý editor
✔ rozpoznání tváří a jednoduché úpravy

❌ některé efekty jen v placené verzi

4. Fotor

Fotor je robustní, ale přesto sportovní, čistý, plochý a jednoduchý design, který určitě zve na nováčky.

Kromě všech základních možností on-line úprav nabízí Fotor obrovskou funkčnost pro speciální efekty, vylepšování obličeje a těla, rámy, nálepky a text. Na své obrázky můžete umělecky dotýkat speciální efekty jako Lens Flare , Film Grain , Color Splash a Tilt-Shift . A užitečná funkce Snapshot vám umožní sledovat více úprav.

Bezplatná verze má spoustu možností, jak začít, včetně možnosti vytvářet fotografické koláže a šablony grafických návrhů pro propagační akce nebo sociální média. Nabízí také dávkové zpracování a možnost uložení do cloudu. Ale pokud máte chuť, Fotorův prémiový HDR modul, který vám umožní použít tři fotografie s bracketingem k vytvoření originálního HDR obrazu, stojí za vstupné. Placená verze také poskytuje přístup k prémiovým funkcím posypaným ve všech modulech, odstraňuje reklamy a vodoznak a nabízí více cloudového úložiště a větší plátno.

✔ pěkné efekty

❌ některé efekty jen v placené verzi

5. BeFunky

BeFunky je známý svými speciálními efekty, o čemž svědčí funkce Layer Manager v horní části hlavního panelu nástrojů.

Menu rozbalovací, přístupná ze všech hlavních section – Edit , retušovat , Effect , diletantský , rámy , grafika , Overlay , Text , a Struktury – Umožňuje přepínat mezi foto editor, projektantem a Collage Maker, které všechny mají volný a prémie prvky, které můžete upřesnit pomocí posuvných nastavení. Tato bezplatná verze obsahuje obrovskou soupisku prvků a stylů, kromě ohromující řady samolepek, písem a pozadí. A Paint režim umožňuje položit efekty se štětcem, než by museli platit rovnoměrně v průběhu celého snímku.

S bezplatnou verzí BeFunky můžete dělat hodně, ale pokud se vám líbí, co vidíte, upgradujte pro přístup k vylepšeným efektům editoru: HDR DLX , Sharpen DLX , Vibrant Colors DLX a DeNoise DLX jsou snadno použitelné nástroje, které nastavují na rozdíl od ostatních online editorů pomocí aktualizovaných algoritmů zvyšuje přesnost a realitu fotografií vybraného efektu nebo funkce. Funkce Touch Up vám poskytuje základní ovládací prvky zdarma, ale většina jeho oprav je k dispozici pouze u prémiové verze. The ArtsySekce je také součástí prémiové verze, ale můžete nejprve vyzkoušet všechny efekty a zjistit, zda to stojí za to. Inovace také odstraní reklamy a může vydávat obrázky s vysokým rozlišením 4000 x 4000 pixelů.

✔ jednoduchý editor s filtry

❌ mnoho funkcí je placených